Berlińczycy zwyciężają w VI Airport Run

Berlin, 22.04.2012
6. Airport Run
Nasza tradycyjna impreza ponownie okazała się pełnym sukcesem – 3972 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie szóstej już edycji biegów Airport Run, których trasa prowadziła bezpośrednio po terenie nowego Portu Lotniczego Berlin Brandenburg. Przy częściowo słonecznej pogodzie, której towarzyszył dość silny wiatr, sportowcy już chyba po raz ostatni zakosztowali prawdziwie lotniskowej atmosfery biegnąc trasą wytyczoną m.in. po płycie nowego lotniska. Od 3 czerwca br. w tych miejscach słychać i widać będzie już tylko kołujące, przylatujące i odlatujące samoloty.

Start przygotowano w tym roku obok nowego wielkiego hangaru, który powstał w zachodniej części BER. Trasa prowadziła najpierw po nowym pasie startowym o długości czterech kilometrów, a następnie obok terminalu i wieży kontroli lotów. Nowością tegorocznego Airport Run było to, że odbył się on kompletnie na terenie nowego stołecznego Portu Lotniczego Berlin Brandenburg.

A oto zwyciężczynie i zwycięzcy najdłuższego biegu, który odbywał się na trasie półmaratonu: pierwsze miejsce wśród pań zajęła Katja Czerr z Berlina w czasie 1:36:49 h. Jako druga i trzecia minęły linię mety Christiane Müller oraz Manuela Edler również z Berlina. Wśród mężczyzn bieg na dystansie 21 kilometrów wygrał w czasie 1:17:10 h Dirk Kiwus ze stolicy. Na miejscach drugim i trzecim uplasowali się Max Böttner z miejscowości Gräfen oraz Sébastien Durand z Berlina. Poza konkurencją startował Isaac Cheruiyot z Kenii, który z czasem 1:04:39 h daleko w tyle pozostawił wszystkich innych uczestników półmaratonu.

W biegu na dystansie 10 km zwyciężyła wśród pań Karsta Parsiegla z Berlina w czasie 0:39:36 h. Na miejscu drugim i trzecim dobiegły do mety Lisa-Maria Schreier z Ludwigsburga oraz Krissy Barduhn z podberlińskiego Kleinmachnow. W biegu mężczyzn na tym dystansie najszybszy był Adam Pardoux z Berlina, który uzyskał czas 0:34:09 h. Miejsca drugie i trzecie zajęli George Deboy z Poczdamu i Christian Eisenreich z Berlina. Również i na tej trasie poza konkurencją pobiegli dwaj Kenijczycy: Japhet Korir z czasem 0:29:13 h oraz David Kipketer Kogei (0:29:23 h) nie dali europejskim rywalom ani cienia szansy.