Airport Night Run 2014

12.04.2014

Od startu do mety w 75:22 minut: dokładnie tyle czasu potrzebował na przebycie trasy półmaratonu jego zwycięzca Daniel Naumann. Łącznie 3.856 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie tegorocznej edycji naszej popularnej imprezy biegowej Airport Night Run w dniu 12 kwietnia br. Przy sprzyjającej pogodzie wszyscy pomyślnie ukończyli biegi, których trasa prowadziła po terenach przyszłego portu lotniczego Berlin Brandenburg. 1.277 osób wystartowało do półmaratonu na dystansie 21,0975 km, zaś 2.579 sportowców obojga płci wybrało bieg na 10 km. Trasy obu odbywających się w godzinach wieczornych biegów prowadziły po oświetlonym południowym pasie startowym lotniska, obok wieży kontroli lotów, frontowej części terminalu BER i jego południowej pierzei. Airport Run zorganizowany został już po raz ósmy. Po raz drugi z kolei odbywał się on po zmroku. Strzał startera do tegorocznego Night Run padł o godzinie 19-ej. Organizatorem imprezy na terenie portu lotniczego Berlin Brandenburg jest firma Berlin Läuft GmbH.

Zarówno panie, jak i panowie osiągnęli w tym roku w swych konkurencjach rekordowe wyniki. Zwycięzcą półmaratonu został Daniel Naumann z Henningsdorfu w czasie 1:15:22 godz. Wśród pań na tym samym dystansie zwyciężyła Julia Kind z Berlina w czasie 1:26:29 godz. Bieg na dystansie 10 km wygrał w czasie 33:43 min. Bernd Romeikat z Berlina. Wśród biegaczek swój ubiegłoroczny sukces powtórzyła Karsta Parsiegla z Teltow w czasie 40:39 min.

Nowym akcentem tegorocznego Airport Night Run był udział kilkudziesięciorga uczennic i uczniów z okolicznych szkół. Najsilniejszą reprezentację wystawiło gimnazjum Villa Elisabeth z podberlińskiego Wildau. Przedstawicielowi tej szkoły wręczono czek na 150 Euro.