Airport Night Run 2015

18.04.2015

Tylu entuzjastów biegania nie odnotowaliśmy jeszcze nigdy dotąd: łącznie 4065 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie tegorocznego Airport Night Run, którego trasa prowadziła po oświetlonych terenach BER. Na start w półmaratonie na dystansie 21,0975 km zdecydowało się 1147 uczestników naszej tradycyjnej imprezy biegowej. Aż 2875 biegaczek i biegaczy wystartowało do biegu na dystansie 10 kilometrów, a 43 osoby wybrały wariant Power Walking na tej samej trasie. W porze wieczornej zawodniczki i zawodnicy biegli po oświetlonym południowym pasie startowym, obok wieży kontroli lotów, przed frontonem terminalu oraz wzdłuż południowej pierzei BER. Pierwszy strzał startowy padł o godz. 19. Po raz trzeci z rzędu tegoroczne biegi na terenie lotniska zorganizowano w formule Night Run.

Najlepsi w półmaratonie

Z czasem 1:14:12 godz. Daniel Naumann z Hennigsdorfu powtórzył swe ubiegłoroczne zwycięstwo w półmaratonie. Drugie miejsce zajął Nicholas Baer z czasem 1:17:37 godz. Trzeci na mecie był Benjamin Bertrand (czas: 1:17:42 godz.). Wśród pań na tym samym dystansie zwyciężyła Anne Schreckenberger z Berlina w czasie 1:33:52 godz. Jako druga do linii mety dobiegła Katja Czerr z czasem 1:33:57 godz. Na trzeciej pozycji uplasowała się Anne Grießbach-Baerns (czas: 01:34:28 godz.).

Najszybsi w biegu na trasie 10 kilometrów

Wśród mężczyzn zwyciężył Bernd Romeikat, uzyskując czas 33:45 min. Drugi na dystansie 10 kilometrów był Jan Stelzner, który na pokonanie tej trasy potrzebował 34:11 min. Na miejscu trzecim uplasował się Moritz Meißner z czasem 34:21 min. Wśród pań tryumfowała Karsta Parsiegla w czasie 40:15 minut przed Joaną Möde (czas: 42:15 minut). Trzecią pozycję wywalczyła Sandra Kötzle (czas: 42:40 minut).